LAMİNA KAPLAMALAR
(YAPRAK DİŞ)

Lamina Kaplamalar, en çok tercih edilen Gülüş Tasarımı tedavilerinden biri ve bir hastanın istediği gülümsemeye ulaşmasına yardımcı olan en etkili yöntemdir. Kaplamalar, kusurları düzeltmek için dişin ön yüzeyine yapıştırılan ultra ince kabuklardır. Boşluklar ve yontulmuş, kırık, rengi bozulmuş, şekli bozuk veya ortalamadan küçük dişler dahil olmak üzere bir dizi farklı kozmetik sorunu tedavi etmek için kullanılabilirler.

 

Lamina Kaplamalar (Yaprak Diş veya Lens Kaplamalar olarak da adlandırılır) bir tür preslenmiş seramik olan Emax'tan yapılır. Emax, gücü, dayanıklılığı ve gerçek diş gibi görünmesini sağlayan yarı saydam yapısı nedeniyle mükemmel bir malzemedir. Dayanıklı kalitesi, mükemmel uzun ömürlü sonuçlara yol açar. Ayrıca, hastalara çok rahat bir uyum sağlayan ve kullanımı çok güvenli hale getiren diş eti anatomisine mükemmel uyum sağlar.

lamina_1.jpeg
lamina_3.jpeg

 

 

Lamina Kaplamaların (Lens Kaplamaların) Avantajları:

• Kaplamalar mükemmel sonuçlarla dişlerin görünümünü iyileştirir ve hastaların kısa sürede mükemmel gülüşe ulaşmasına yardımcı olur.

• En büyük avantajları renk atmasına ve lekelenmeye karşı dayanıklı olmalarıdır.

• Diş yüzeyinde çok az düzeltme yapıldığından veya hiç yapılmadığından konservatif ve zararsız bir işlemdir.

• Ayrıca hızlı ve ağrısız bir yöntemdir; genellikle kliniğe 2 ziyarette tamamlanabilir.

 

Gülüş Tasarımı ve Lamina Kaplama tedavisinin yetenekli ve deneyimli eller tarafından yapılması esastır. Kaplamalar ultra ince kabuklar olduğundan, en doğal görünümü elde etmek için bunları dişlere düzgün bir şekilde sabitlemek ve daha sonra düzeltmek çok özen ve beceri gerektirir. Diş Hekimi Müge Ateş uzun yıllardır bu işlemi başarı ile uyguluyor. Lamina Kaplamaları uzmanlık alanı olarak adlandırmaktan ve başarılı ve ağrısız bir uygulama ile birçok hastasına hayallerindeki gülümsemeyi kazandırmış olmaktan gurur duymaktadır.

Lamina nasıl uygulanır?