DİŞ SIKMA TEDAVİSİ

Diş gıcırdatma/çene sıkma, bruksizm adı verilen bir diş rahatsızlığıdır. Bu istemsiz davranış, çene ağrısına, baş ağrısına, migrene, diş minesinin aşınmasına, diş eti hassasiyetine veya yontulmuş dişlere neden olabilir. Diş sıkma ve gıcırdatma için Botox enjeksiyonu da dahil olmak üzere birkaç tedavi sunuyoruz.

MASSETER BOTOKS TEDAVİSİ

Küçük dozlarda Botox'u doğrudan çiğnemekten sorumlu Masseter kasına enjekte etmek, kasları diş gıcırdatma ve çene sıkmasını durduracak kadar gevşetir. Bu, bruksizm nedeniyle dişlerdeki aşınma ve yıpranmayı önemli ölçüde azaltır. Enjeksiyondan sonra etkili olması yaklaşık 1 ila 3 gün sürer ve sonuçlar genellikle 6 aya kadar sürer.

 

AĞIZ KORUYUCU

Uykusunda diş gıcırdatan kişiler için sunduğumuz bir diğer tedavi ise gece ağız koruyucudur. Diş koruyucusu veya ağız ateli olarak da bilinen ağız koruyucusu, dişlerinizin üzerine tam olarak oturan özel yapım bir diş cihazıdır. Alt ve üst dişleriniz arasında fiziksel bir bariyer oluşturarak dişlerinize verilen zararı azaltacak ve kas gerginliğinden kaynaklanan ağrıyı azaltacaktır.

mouthguard.PNG
MasseterBotox.PNG